E-T-A 410-K-4-02-20A
410-K-4-02-20A
Part No.:
410-K-4-02-20A
Manufacturer:
E-T-A
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
ShinYua410-K-4-02-20A.pdf
Description:
CIR BRKR 20A 240VAC 110VDC
Packaging:
Bulk
Series:
410
ProductStatus:
Active
MountingType:
DIN Rail
BreakerType:
Thermal Magnetic
CurrentRating(Amps):
20A
VoltageRating-AC:
240 V
VoltageRating-DC:
110 V