E-T-A 4231-T110-K0F2H-15A
4231-T110-K0F2H-15A
Part No.:
4231-T110-K0F2H-15A
Datasheet:
ShinYua4231-T110-K0F2H-15A.pdf
Description:
CIR BRKR MAG-HYDR 120VAC 15A
Packaging:
Box
Series:
4231-T
ProductStatus:
Obsolete
BreakerType:
Magnetic (Hydraulic Delay)
CurrentRating(Amps):
15A
VoltageRating-AC:
120 V
VoltageRating-DC:
50 V