E-T-A 447-K-H-FN-160A
447-K-H-FN-160A
Part No.:
447-K-H-FN-160A
Manufacturer:
E-T-A
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
ShinYua447-K-H-FN-160A.pdf
Description:
CIR BRKR THRM-MAG 160A 28VDC
Packaging:
Bulk
Series:
447
ProductStatus:
Active
MountingType:
Chassis Mount
BreakerType:
Thermal Magnetic
CurrentRating(Amps):
160A
VoltageRating-AC:
VoltageRating-DC:
28 V