E-T-A 449-K-H-FN-WP-8S0006-500A
449-K-H-FN-WP-8S0006-500A
Part No.:
449-K-H-FN-WP-8S0006-500A
Manufacturer:
E-T-A
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
449-K-H-FN-WP-8S0006-500A.pdf
Description:
CIR BRKR THRM-MAG 500A 28VDC
Packaging:
Bulk
Series:
449
ProductStatus:
Active
MountingType:
Panel Mount
BreakerType:
Thermal Magnetic
CurrentRating(Amps):
500A
VoltageRating-AC:
VoltageRating-DC:
28 V