TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine 44A4121-22-9/96-9
44A4121-22-9/96-9
Part No.:
44A4121-22-9/96-9
Manufacturer:
TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Category:
Multiple Conductor Cables
Package:
Datasheet:
ShinYua44A4121-22-9/96-9.pdf
Description:
44A4121-22-9/96-9
Packaging:
Bulk
Series:
Military, MIL-STD-681
ProductStatus:
Active
CableType:
Multi-Conductor
NumberofConductors:
2
WireGauge:
22 AWG
ConductorStrand:
19/34
ConductorMaterial:
Copper, Bare
Jacket(Insulation)Material:
Polyvinyl Fluoride (PVF)
Jacket(Insulation)Diameter:
0.108 (2.74mm)
ShieldType:
Length:
JacketColor:
White
Ratings:
Features:
Voltage:
600 V
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C
Usage:
Category:
Multiple Conductor Cables
Datasheet:
ShinYua44A4121-22-9/96-9.pdf
1. How to order 44A4121-22-9/96-9 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the 44A4121-22-9/96-9 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 44A4121-22-9/96-9?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 376077-000 44A4121-22-9/96-9 55A4122-22-7/8-0 55A7496-18-0/2 44A3121-16-0/9
Part Number 376077-000 44A4121-22-9/96-9 55A4122-22-7/8-0 55A7496-18-0/2 44A3121-16-0/9
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
ProductStatus Active Active Active Active Active
CableType Multi-Conductor Multi-Conductor Multi-Conductor Multi-Conductor Multi-Conductor
NumberofConductors 2 2 2 2 2
WireGauge 22 AWG 22 AWG 22 AWG 22 AWG 22 AWG
ConductorStrand 19/34 19/34 19/34 19/34 19/34
ConductorMaterial Copper, Bare Copper, Bare Copper, Bare Copper, Bare Copper, Bare
Jacket(Insulation)Diameter 0.108 (2.74mm) 0.108 (2.74mm) 0.108 (2.74mm) 0.108 (2.74mm) 0.108 (2.74mm)
ShieldType - - - - -
Length - - - - -
JacketColor White White White White White
Ratings - - - - -
Features - - - - -
Voltage 600 V 600 V 600 V 600 V 600 V
OperatingTemperature -65°C ~ 150°C -65°C ~ 150°C -65°C ~ 150°C -65°C ~ 150°C -65°C ~ 150°C