TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine 55A4122-22-7/8-0
55A4122-22-7/8-0
Part No.:
55A4122-22-7/8-0
Manufacturer:
TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Datasheet:
ShinYua55A4122-22-7/8-0.pdf
Description:
55A4122-22-7/8-0
Series:
Military, MIL-STD-681
WireGauge:
22 AWG
ConductorStrand:
19/0.0063
ConductorMaterial:
Copper, Silver Coated
Jacket(Insulation)Diameter:
0.102 (2.59mm)
JacketColor:
Black
Voltage:
600 V
OperatingTemperature:
-65°C ~ 200°C
Usage:
Datasheet:
ShinYua55A4122-22-7/8-0.pdf
1. How to order 55A4122-22-7/8-0 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the 55A4122-22-7/8-0 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 55A4122-22-7/8-0?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 376077-000 44A4121-22-9/96-9 55A4122-22-7/8-0 55A7496-18-0/2 44A3121-16-0/9
Part Number 376077-000 44A4121-22-9/96-9 55A4122-22-7/8-0 55A7496-18-0/2 44A3121-16-0/9
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
ProductStatus Active Active Active Active Active
CableType Multi-Conductor Multi-Conductor Multi-Conductor Multi-Conductor Multi-Conductor
NumberofConductors 2 2 2 2 2
WireGauge 22 AWG 22 AWG 22 AWG 22 AWG 22 AWG
ConductorStrand 19/0.0063 19/0.0063 19/0.0063 19/0.0063 19/0.0063
Jacket(Insulation)Diameter 0.102 (2.59mm) 0.102 (2.59mm) 0.102 (2.59mm) 0.102 (2.59mm) 0.102 (2.59mm)
ShieldType - - - - -
Length - - - - -
JacketColor Black Black Black Black Black
Ratings - - - - -
Features - - - - -
Voltage 600 V 600 V 600 V 600 V 600 V
OperatingTemperature -65°C ~ 200°C -65°C ~ 200°C -65°C ~ 200°C -65°C ~ 200°C -65°C ~ 200°C