E-T-A 482-G512-K1M1-F6S1-40A
482-G512-K1M1-F6S1-40A
Part No.:
482-G512-K1M1-F6S1-40A
Manufacturer:
E-T-A
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
482-G512-K1M1-F6S1-40A.pdf
Description:
CIR BRKR THRM 40A 115VAC 28VDC
Packaging:
Bulk
Series:
482
MountingType:
Panel Mount
BreakerType:
Thermal
CurrentRating(Amps):
40A
VoltageRating-AC:
115 V
VoltageRating-DC:
28 V