TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine 55A4122-14-2/9-9
55A4122-14-2/9-9
Part No.:
55A4122-14-2/9-9
Manufacturer:
TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Datasheet:
ShinYua55A4122-14-2/9-9.pdf
Description:
55A4122-14-2/9-9
Series:
Military, MIL-STD-681
WireGauge:
14 AWG
ConductorStrand:
19/0.0142
ConductorMaterial:
Copper, Silver Coated
Jacket(Insulation)Diameter:
0.186 (4.72mm)
JacketColor:
White
Voltage:
600 V
OperatingTemperature:
-65°C ~ 200°C