E-T-A 583-G533-J1M1-B2S0X-20A
583-G533-J1M1-B2S0X-20A
Part No.:
583-G533-J1M1-B2S0X-20A
Manufacturer:
E-T-A
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
ShinYua583-G533-J1M1-B2S0X-20A.pdf
Description:
CIR BRKR THRM 20A 200VAC 28VDC
Packaging:
Bulk
Series:
583
ProductStatus:
Active
MountingType:
Panel Mount
BreakerType:
Thermal
CurrentRating(Amps):
20A
VoltageRating-AC:
200 V
VoltageRating-DC:
28 V