Vishay General Semiconductor - Diodes Division 5KP45AHE3/54
5KP45AHE3/54
Part No.:
5KP45AHE3/54
Datasheet:
ShinYua5KP45AHE3/54.pdf
Description:
TVS DIODE 45VWM 72.7VC P600
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
45V
Voltage-Breakdown(Min):
50V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
72.7V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
68.8A
Power-PeakPulse:
5000W (5kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
Datasheet:
ShinYua5KP45AHE3/54.pdf
1. How to order 5KP45AHE3/54 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the 5KP45AHE3/54 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 5KP45AHE3/54?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 5KP45AHE3/54.
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 45V 45V 45V 45V 45V
Voltage-Breakdown(Min) 50V 50V 50V 50V 50V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 72.7V 72.7V 72.7V 72.7V 72.7V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 68.8A 68.8A 68.8A 68.8A 68.8A
Power-PeakPulse 5000W (5kW) 5000W (5kW) 5000W (5kW) 5000W (5kW) 5000W (5kW)