Vishay General Semiconductor - Diodes Division 5KP48AHE3/54
5KP48AHE3/54
Part No.:
5KP48AHE3/54
Datasheet:
ShinYua5KP48AHE3/54.pdf
Description:
TVS DIODE 48VWM 77.4VC P600
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
48V
Voltage-Breakdown(Min):
53.3V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
77.4V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
64.6A
Power-PeakPulse:
5000W (5kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
Datasheet:
ShinYua5KP48AHE3/54.pdf
1. How to order 5KP48AHE3/54 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the 5KP48AHE3/54 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 5KP48AHE3/54?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 5KP48AHE3/54.
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 48V 48V 48V 48V 48V
Voltage-Breakdown(Min) 53.3V 53.3V 53.3V 53.3V 53.3V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 77.4V 77.4V 77.4V 77.4V 77.4V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 64.6A 64.6A 64.6A 64.6A 64.6A
Power-PeakPulse 5000W (5kW) 5000W (5kW) 5000W (5kW) 5000W (5kW) 5000W (5kW)