Vishay General Semiconductor - Diodes Division 5KP51AHE3/54
5KP51AHE3/54
Part No.:
5KP51AHE3/54
Datasheet:
ShinYua5KP51AHE3/54.pdf
Description:
TVS DIODE 51VWM 82.4VC P600
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
51V
Voltage-Breakdown(Min):
56.7V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
82.4V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
60.7A
Power-PeakPulse:
5000W (5kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
Datasheet:
ShinYua5KP51AHE3/54.pdf
1. How to order 5KP51AHE3/54 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the 5KP51AHE3/54 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 5KP51AHE3/54?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 5KP51AHE3/54.
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 51V 51V 51V 51V 51V
Voltage-Breakdown(Min) 56.7V 56.7V 56.7V 56.7V 56.7V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 82.4V 82.4V 82.4V 82.4V 82.4V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 60.7A 60.7A 60.7A 60.7A 60.7A
Power-PeakPulse 5000W (5kW) 5000W (5kW) 5000W (5kW) 5000W (5kW) 5000W (5kW)