Vishay General Semiconductor - Diodes Division 5KP64A-E3/54
5KP64A-E3/54
Part No.:
5KP64A-E3/54
Datasheet:
ShinYua5KP64A-E3/54.pdf
Description:
TVS DIODE 64VWM 103VC P600
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
TransZorb®
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
64V
Voltage-Breakdown(Min):
71.1V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
103V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
48.5A
Power-PeakPulse:
5000W (5kW)
Applications:
General Purpose
Capacitance@Frequency:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)