Vishay General Semiconductor - Diodes Division 5KP85AHE3/54
5KP85AHE3/54
Part No.:
5KP85AHE3/54
Datasheet:
ShinYua5KP85AHE3/54.pdf
Description:
TVS DIODE 85VWM 137VC P600
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
85V
Voltage-Breakdown(Min):
94.4V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
137V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
36.5A
Power-PeakPulse:
5000W (5kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
Datasheet:
ShinYua5KP85AHE3/54.pdf
1. How to order 5KP85AHE3/54 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the 5KP85AHE3/54 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 5KP85AHE3/54?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 5KP85AHE3/54.
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 85V 85V 85V 85V 85V
Voltage-Breakdown(Min) 94.4V 94.4V 94.4V 94.4V 94.4V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 137V 137V 137V 137V 137V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 36.5A 36.5A 36.5A 36.5A 36.5A
Power-PeakPulse 5000W (5kW) 5000W (5kW) 5000W (5kW) 5000W (5kW) 5000W (5kW)