NTE Electronics, Inc 74-6FG15A
74-6FG15A
Part No.:
74-6FG15A
Manufacturer:
NTE Electronics, Inc
Category:
Fuses
Package:
Datasheet:
ShinYua74-6FG15A.pdf
Description:
FUSE GLASS 15A 250VAC 6X30MM
  • Related Categories
Package/Case:
Packaging:
Bag
Series:
ProductStatus:
Active
MountingType:
Holder
FuseType:
Cartridge, Glass
CurrentRating(Amps):
15 A
VoltageRating-AC:
250 V
VoltageRating-DC:
ResponseTime:
Fast Blow
BreakingCapacity@RatedVoltage:
6mm x 30mm
MeltingI²t:
200A