NTE Electronics, Inc 74-MF750MA
74-MF750MA
Part No.:
74-MF750MA
Manufacturer:
NTE Electronics, Inc
Category:
Fuses
Package:
Datasheet:
ShinYua74-MF750MA.pdf
Description:
FUSE BOARD MT 750MA 125VAC AXIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Packaging:
Bag
Series:
ProductStatus:
Active
MountingType:
Through Hole
FuseType:
Board Mount (Cartridge Style Excluded)
CurrentRating(Amps):
750 mA
VoltageRating-AC:
125 V
VoltageRating-DC:
ResponseTime:
Fast Blow
BreakingCapacity@RatedVoltage:
Axial
MeltingI²t:
50A