NTE Electronics, Inc 74-XAF70A
74-XAF70A
Part No.:
74-XAF70A
Manufacturer:
NTE Electronics, Inc
Category:
Fuses
Package:
Datasheet:
ShinYua74-XAF70A.pdf
Description:
FUSE AUTO 70A 42VDC BLADE
  • Related Categories
Package/Case:
Packaging:
Bag
Series:
ProductStatus:
Active
MountingType:
Holder
FuseType:
Automotive
CurrentRating(Amps):
70 A
VoltageRating-AC:
VoltageRating-DC:
42 V