E-T-A 8330-FG19-PRCS-LXAB009-18A
8330-FG19-PRCS-LXAB009-18A
Part No.:
8330-FG19-PRCS-LXAB009-18A
Manufacturer:
E-T-A
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
ShinYua8330-FG19-PRCS-LXAB009-18A.pdf
Description:
CIRC BRKR THRM
Packaging:
Bulk
Series:
8330
ProductStatus:
Active
MountingType:
Panel Mount
BreakerType:
Magnetic (Hydraulic Delay)
CurrentRating(Amps):
18A
VoltageRating-AC:
250 V
VoltageRating-DC:
80 V