E-T-A 8340-G211-G4E1-A4H111D-40A
8340-G211-G4E1-A4H111D-40A
Part No.:
8340-G211-G4E1-A4H111D-40A
Manufacturer:
E-T-A
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
8340-G211-G4E1-A4H111D-40A.pdf
Description:
CIR BRKR MAG 40A 240VAC 80VDC
Packaging:
Bulk
Series:
8340-G2
ProductStatus:
Active
MountingType:
Panel Mount
BreakerType:
Magnetic (Hydraulic Delay)
CurrentRating(Amps):
40A
VoltageRating-AC:
240 V
VoltageRating-DC:
80 V