E-T-A 8340-G221-G3H2-A4H0-12A
8340-G221-G3H2-A4H0-12A
Part No.:
8340-G221-G3H2-A4H0-12A
Manufacturer:
E-T-A
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
ShinYua8340-G221-G3H2-A4H0-12A.pdf
Description:
CIR BRKR MAG 12A 240VAC 80VDC
Packaging:
Bulk
Series:
8340-G2
ProductStatus:
Active
MountingType:
Panel Mount
BreakerType:
Magnetic (Hydraulic Delay)
CurrentRating(Amps):
12A
VoltageRating-AC:
240 V
VoltageRating-DC:
80 V