E-T-A 8350-AC1B-MACS-L0AB0D-50A
8350-AC1B-MACS-L0AB0D-50A
Part No.:
8350-AC1B-MACS-L0AB0D-50A
Manufacturer:
E-T-A
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
ShinYua8350-AC1B-MACS-L0AB0D-50A.pdf
Description:
CIRC BRKR HYDRAULIC MAGNETIC
Packaging:
Bulk
Series:
8350
ProductStatus:
Active
MountingType:
Panel Mount
BreakerType:
Magnetic (Hydraulic Delay)
CurrentRating(Amps):
50A
VoltageRating-AC:
240 V
VoltageRating-DC:
80 V