Comchip Technology A5KP220A-G
A5KP220A-G
Part No.:
A5KP220A-G
Datasheet:
ShinYuaA5KP220A-G.pdf
Description:
TVS DIODE 220VWM 356VC R6
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
220V
Voltage-Breakdown(Min):
246V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
356V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
14.04A
Power-PeakPulse:
5000W (5kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)