Comchip Technology A5KP250A-G
A5KP250A-G
Part No.:
A5KP250A-G
Datasheet:
ShinYuaA5KP250A-G.pdf
Description:
TVS DIODE 250VWM 405VC R6
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
250V
Voltage-Breakdown(Min):
279V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
405V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
12.35A
Power-PeakPulse:
5000W (5kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)