Comchip Technology A5KP300CA-G
A5KP300CA-G
Part No.:
A5KP300CA-G
Datasheet:
ShinYuaA5KP300CA-G.pdf
Description:
TVS DIODE 300VWM 486VC R6
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
300V
Voltage-Breakdown(Min):
335V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
486V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
10.29A
Power-PeakPulse:
5000W (5kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)