Comchip Technology A5KP400CA-G
A5KP400CA-G
Part No.:
A5KP400CA-G
Datasheet:
ShinYuaA5KP400CA-G.pdf
Description:
TVS DIODE 400VWM 648VC R6
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
400V
Voltage-Breakdown(Min):
447V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
648V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
7.72A
Power-PeakPulse:
5000W (5kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)