Comchip Technology ACPDUC24V-HF
ACPDUC24V-HF
Part No.:
ACPDUC24V-HF
Manufacturer:
Comchip Technology
Category:
TVS - Diodes
Package:
2-SMD, No Lead
Datasheet:
ShinYuaACPDUC24V-HF.pdf
Description:
TVS DIODE 24VWM 47V 0603C/SOD523
  • Related Categories
Package/Case:
2-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
Automotive, AEC-Q101
ProductStatus:
Active
Type:
Zener
UnidirectionalChannels:
BidirectionalChannels:
1
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
24V
Voltage-Breakdown(Min):
25V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
47V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
1A (8/20µs)
Power-PeakPulse:
47W
PowerLineProtection:
No
Applications:
Automotive
Capacitance@Frequency:
10pF @ 1MHz
OperatingTemperature:
-40°C ~ 125°C (TJ)