OptiFuse ANR58-UL-8A
ANR58-UL-8A
Part No.:
ANR58-UL-8A
Manufacturer:
OptiFuse
Category:
Fuses
Package:
Datasheet:
ShinYuaANR58-UL-8A.pdf
Description:
FUSE AUTO 8A 250VAC 58VDC BLADE
  • Related Categories
Package/Case:
Packaging:
Bulk
Series:
ANR58-UL
ProductStatus:
Active
MountingType:
Holder
FuseType:
Automotive
CurrentRating(Amps):
8 A
VoltageRating-AC:
250 V
VoltageRating-DC:
58 V
ResponseTime:
BreakingCapacity@RatedVoltage:
Blade, ATO/ATC
MeltingI²t:
400A AC, 1kA DC
ApprovalAgency:
OperatingTemperature:
cURus, UL248-1
Color:
-40°C ~ 125°C