OptiFuse ANR80-UL-16A
ANR80-UL-16A
Part No.:
ANR80-UL-16A
Manufacturer:
OptiFuse
Category:
Fuses
Package:
Datasheet:
ShinYuaANR80-UL-16A.pdf
Description:
FUSE AUTO 16A 80VDC BLADE
  • Related Categories
Package/Case:
Packaging:
Bulk
Series:
ANR80-UL
ProductStatus:
Active
MountingType:
Holder
FuseType:
Automotive
CurrentRating(Amps):
16 A
VoltageRating-AC:
VoltageRating-DC:
80 V