Linx Technologies Inc. ANT-315-CW-HW-SMA
ANT-315-CW-HW-SMA
Part No.:
ANT-315-CW-HW-SMA
Manufacturer:
Linx Technologies Inc.
Datasheet:
ShinYuaANT-315-CW-HW-SMA.pdf
Description:
RF ANT 315MHZ WHIP STR SMA MALE
Series:
HW
RFFamily/Standard:
General ISM
FrequencyGroup:
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency(Center/Band):
315MHz
FrequencyRange:
304MHz ~ 325MHz
AntennaType:
Whip, Straight
VSWR:
2
ReturnLoss:
Gain:
0dBi
MountingType:
Connector Mount
Height(Max):
4.724 (120.00mm)