Linx Technologies Inc. ANT-868-CW-HW-SMA
ANT-868-CW-HW-SMA
Part No.:
ANT-868-CW-HW-SMA
Manufacturer:
Linx Technologies Inc.
Datasheet:
ShinYuaANT-868-CW-HW-SMA.pdf
Description:
RF ANT 868MHZ WHIP STR SMA MALE
Series:
HW
RFFamily/Standard:
General ISM
FrequencyGroup:
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency(Center/Band):
868MHz
FrequencyRange:
855MHz ~ 880MHz
AntennaType:
Whip, Straight
VSWR:
1.9
ReturnLoss:
Gain:
0dBi
MountingType:
Connector Mount
Height(Max):
5.335 (135.50mm)
Datasheet:
ShinYuaANT-868-CW-HW-SMA.pdf
1. How to order ANT-868-CW-HW-SMA on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the ANT-868-CW-HW-SMA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ANT-868-CW-HW-SMA?
Image ANT-2.4-CW-HW ANT-2.4-CW-HW-SMA ANT-916-CW-HW-SMA ANT-868-CW-HW-SMA ANT-916-CW-HW
Part Number ANT-2.4-CW-HW ANT-2.4-CW-HW-SMA ANT-916-CW-HW-SMA ANT-868-CW-HW-SMA ANT-916-CW-HW
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series HW HW HW HW HW
ProductStatus Active Active Active Active Active
RFFamily/Standard General ISM General ISM General ISM General ISM General ISM
FrequencyGroup UHF (300MHz ~ 1GHz) UHF (300MHz ~ 1GHz) UHF (300MHz ~ 1GHz) UHF (300MHz ~ 1GHz) UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency(Center/Band) 868MHz 868MHz 868MHz 868MHz 868MHz
FrequencyRange 855MHz ~ 880MHz 855MHz ~ 880MHz 855MHz ~ 880MHz 855MHz ~ 880MHz 855MHz ~ 880MHz
AntennaType Whip, Straight Whip, Straight Whip, Straight Whip, Straight Whip, Straight
NumberofBands 1 1 1 1 1
VSWR 1.9 1.9 1.9 1.9 1.9
ReturnLoss - - - - -
Gain 0dBi 0dBi 0dBi 0dBi 0dBi
Power-Max - - - - -
Features - - - - -
Termination SMA Male SMA Male SMA Male SMA Male SMA Male
IngressProtection - - - - -
MountingType Connector Mount Connector Mount Connector Mount Connector Mount Connector Mount
Height(Max) 5.335 (135.50mm) 5.335 (135.50mm) 5.335 (135.50mm) 5.335 (135.50mm) 5.335 (135.50mm)