Linx Technologies Inc. ANT-315-PW-RA
ANT-315-PW-RA
Part No.:
ANT-315-PW-RA
Manufacturer:
Linx Technologies Inc.
Datasheet:
ShinYuaANT-315-PW-RA.pdf
Description:
RF ANT 315MHZ WHIP TILT SCREW-MT
Series:
RA
RFFamily/Standard:
General ISM
FrequencyGroup:
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency(Center/Band):
315MHz
FrequencyRange:
311MHz ~ 319MHz
AntennaType:
Whip, Tilt
VSWR:
2
Termination:
Screw-Mount
IngressProtection:
MountingType:
Panel Mount
Height(Max):
5.180 (131.57mm)
Datasheet:
ShinYuaANT-315-PW-RA.pdf
1. How to order ANT-315-PW-RA on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the ANT-315-PW-RA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ANT-315-PW-RA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ANT-315-PW-RA.
Image ANT-433-PW-RA ANT-916-PW-RA ANT-868-PW-RA ANT-418-PW-RA ANT-315-PW-RA
Part Number ANT-433-PW-RA ANT-916-PW-RA ANT-868-PW-RA ANT-418-PW-RA ANT-315-PW-RA
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series RA RA RA RA RA
ProductStatus Active Active Active Active Active
RFFamily/Standard General ISM General ISM General ISM General ISM General ISM
FrequencyGroup UHF (300MHz ~ 1GHz) UHF (300MHz ~ 1GHz) UHF (300MHz ~ 1GHz) UHF (300MHz ~ 1GHz) UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency(Center/Band) 315MHz 315MHz 315MHz 315MHz 315MHz
FrequencyRange 311MHz ~ 319MHz 311MHz ~ 319MHz 311MHz ~ 319MHz 311MHz ~ 319MHz 311MHz ~ 319MHz
AntennaType Whip, Tilt Whip, Tilt Whip, Tilt Whip, Tilt Whip, Tilt
NumberofBands 1 1 1 1 1
VSWR 2 2 2 2 2
Features - - - - -
Termination Screw-Mount Screw-Mount Screw-Mount Screw-Mount Screw-Mount
IngressProtection - - - - -
MountingType Panel Mount Panel Mount Panel Mount Panel Mount Panel Mount
Height(Max) 5.180 (131.57mm) 5.180 (131.57mm) 5.180 (131.57mm) 5.180 (131.57mm) 5.180 (131.57mm)