Linx Technologies Inc. ANT-916-PW-RA
ANT-916-PW-RA
Part No.:
ANT-916-PW-RA
Datasheet:
ShinYuaANT-916-PW-RA.pdf
Description:
RF ANT 916MHZ WHIP TILT SCREW-MT
Packaging:
Bulk
Series:
RA
RFFamily/Standard:
General ISM
FrequencyGroup:
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency(Center/Band):
915MHz
FrequencyRange:
816MHz ~ 1.095GHz
AntennaType:
Whip, Tilt
NumberofBands:
1
VSWR:
1.9
ReturnLoss:
Gain:
0dBi
Termination:
Screw-Mount
IngressProtection:
MountingType:
Panel Mount
Height(Max):
3.898 (99.00mm)
Datasheet:
ShinYuaANT-916-PW-RA.pdf
1. How to order ANT-916-PW-RA on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the ANT-916-PW-RA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ANT-916-PW-RA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ANT-916-PW-RA.
Image ANT-433-PW-RA ANT-916-PW-RA ANT-868-PW-RA ANT-418-PW-RA ANT-315-PW-RA
Part Number ANT-433-PW-RA ANT-916-PW-RA ANT-868-PW-RA ANT-418-PW-RA ANT-315-PW-RA
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series RA RA RA RA RA
ProductStatus Active Active Active Active Active
RFFamily/Standard General ISM General ISM General ISM General ISM General ISM
FrequencyGroup UHF (300MHz ~ 1GHz) UHF (300MHz ~ 1GHz) UHF (300MHz ~ 1GHz) UHF (300MHz ~ 1GHz) UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency(Center/Band) 915MHz 915MHz 915MHz 915MHz 915MHz
FrequencyRange 816MHz ~ 1.095GHz 816MHz ~ 1.095GHz 816MHz ~ 1.095GHz 816MHz ~ 1.095GHz 816MHz ~ 1.095GHz
AntennaType Whip, Tilt Whip, Tilt Whip, Tilt Whip, Tilt Whip, Tilt
NumberofBands 1 1 1 1 1
VSWR 1.9 1.9 1.9 1.9 1.9
ReturnLoss - - - - -
Gain 0dBi 0dBi 0dBi 0dBi 0dBi
Power-Max - - - - -
Features - - - - -
Termination Screw-Mount Screw-Mount Screw-Mount Screw-Mount Screw-Mount
IngressProtection - - - - -
MountingType Panel Mount Panel Mount Panel Mount Panel Mount Panel Mount
Height(Max) 3.898 (99.00mm) 3.898 (99.00mm) 3.898 (99.00mm) 3.898 (99.00mm) 3.898 (99.00mm)