OptiFuse APM-UL-20A
APM-UL-20A
Part No.:
APM-UL-20A
Manufacturer:
OptiFuse
Category:
Fuses
Package:
Datasheet:
ShinYuaAPM-UL-20A.pdf
Description:
FUSE AUTO 20A 32VDC BLADE MINI
  • Related Categories
Package/Case:
Packaging:
Bulk
Series:
APM-UL
ProductStatus:
Active
MountingType:
Holder
FuseType:
Automotive
CurrentRating(Amps):
20 A
VoltageRating-AC:
VoltageRating-DC:
32 V