PUI Audio, Inc. AR01232MS-SC12-WP-R
AR01232MS-SC12-WP-R
Part No.:
AR01232MS-SC12-WP-R
Manufacturer:
PUI Audio, Inc.
Category:
Speakers
Package:
Datasheet:
ShinYuaAR01232MS-SC12-WP-R.pdf
Description:
RECEIVER 20 MW 32 OHM 116 DB 450
Packaging:
Tray
Series:
AR
ProductStatus:
Active
Technology:
Magnetic
Type:
Receiver
FrequencyRange:
300 Hz ~ 7 kHz
Frequency-SelfResonant:
450Hz
Impedance:
32 Ohms
Efficiency-dBA:
116.00
Efficiency-Testing:
Efficiency-Type:
Sensitivity
Power-Rated:
20 mW
Power-Max:
30 mW
PortLocation:
Top
Shape:
Rectangular
Material-Cone:
Polyimide (PI)
Material-Magnet:
Nd-Fe-B
IngressProtection:
IP67 - Dust Tight, Waterproof
Ratings:
Termination:
Spring Type
Size/Dimension:
0.472 L x 0.236 W (12.00mm x 6.00mm)
Category:
Speakers
Datasheet:
ShinYuaAR01232MS-SC12-WP-R.pdf
1. How to order AR01232MS-SC12-WP-R on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the AR01232MS-SC12-WP-R price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of AR01232MS-SC12-WP-R?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image AR01232MS-SC12-WP-2-R AR01232MS-SC12-WP-R AR027300MR-R AR040600MR-LW100-R AR01532MS-SC15-WP-R
Manufacturer PUI Audio, Inc. PUI Audio, Inc. PUI Audio, Inc. PUI Audio, Inc. PUI Audio, Inc.
Packaging Tray Tray Tray Tray Tray
Series AR AR AR AR AR
ProductStatus Active Active Active Active Active
Technology Magnetic Magnetic Magnetic Magnetic Magnetic
Type Receiver Receiver Receiver Receiver Receiver
FrequencyRange 300 Hz ~ 7 kHz 300 Hz ~ 7 kHz 300 Hz ~ 7 kHz 300 Hz ~ 7 kHz 300 Hz ~ 7 kHz
Frequency-SelfResonant 450Hz 450Hz 450Hz 450Hz 450Hz
Impedance 32 Ohms 32 Ohms 32 Ohms 32 Ohms 32 Ohms
Efficiency-dBA 116.00 116.00 116.00 116.00 116.00
Efficiency-Testing - - - - -
Efficiency-Type Sensitivity Sensitivity Sensitivity Sensitivity Sensitivity
Power-Rated 20 mW 20 mW 20 mW 20 mW 20 mW
Power-Max 30 mW 30 mW 30 mW 30 mW 30 mW
PortLocation Top Top Top Top Top
Shape Rectangular Rectangular Rectangular Rectangular Rectangular
Material-Cone Polyimide (PI) Polyimide (PI) Polyimide (PI) Polyimide (PI) Polyimide (PI)
Material-Magnet Nd-Fe-B Nd-Fe-B Nd-Fe-B Nd-Fe-B Nd-Fe-B
Ratings - - - - -
Termination Spring Type Spring Type Spring Type Spring Type Spring Type
Size/Dimension 0.472 L x 0.236 W (12.00mm x 6.00mm) 0.472 L x 0.236 W (12.00mm x 6.00mm) 0.472 L x 0.236 W (12.00mm x 6.00mm) 0.472 L x 0.236 W (12.00mm x 6.00mm) 0.472 L x 0.236 W (12.00mm x 6.00mm)