Panasonic Electric Works ARJ20A24X
ARJ20A24X
Part No.:
ARJ20A24X
Manufacturer:
Panasonic Electric Works
Category:
High Frequency (RF) Relays
Package:
Datasheet:
ARJ20A24X.pdf
Description:
RELAY RF DPDT 300MA 24V
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
ARJ
ProductStatus:
Active
CoilType:
Non Latching
CoilCurrent:
8.3 mA
CoilVoltage:
24VDC
ContactForm:
DPDT (2 Form C)
ContactRating(Current):
300 mA
SwitchingVoltage:
30VDC - Max
MustOperateVoltage:
18 VDC
MustReleaseVoltage:
2.4 VDC