Panasonic Electric Works ARS14A24
ARS14A24
Part No.:
ARS14A24
Manufacturer:
Panasonic Electric Works
Category:
High Frequency (RF) Relays
Package:
Datasheet:
ShinYuaARS14A24.pdf
Description:
RELAY RF SPDT 500MA 24V
Packaging:
Tube
Series:
ARS
ProductStatus:
Active
CoilType:
Non Latching
CoilCurrent:
8.3 mA
CoilVoltage:
24VDC
ContactForm:
SPDT (1 Form C)
ContactRating(Current):
500 mA
SwitchingVoltage:
30VDC - Max
MustOperateVoltage:
18 VDC
MustReleaseVoltage:
2.4 VDC