Panasonic Electric Works ARS15Y24
ARS15Y24
Part No.:
ARS15Y24
Datasheet:
ShinYuaARS15Y24.pdf
Description:
RELAY RF SPDT 500MA 24V
CoilType:
Latching, Single Coil
CoilCurrent:
8.3 mA
CoilVoltage:
24VDC
ContactRating(Current):
500 mA
SwitchingVoltage:
30VDC - Max
MustOperateVoltage:
18 VDC