Panasonic Electric Works ARS16Y12
ARS16Y12
Part No.:
ARS16Y12
Manufacturer:
Panasonic Electric Works
Category:
High Frequency (RF) Relays
Package:
Datasheet:
ShinYuaARS16Y12.pdf
Description:
RELAY RF SPDT 500MA 12V
Packaging:
Box
Series:
ARS
ProductStatus:
Active
CoilType:
Latching, Dual Coil
CoilCurrent:
33.3 mA
CoilVoltage:
12VDC
ContactForm:
SPDT (1 Form C)
ContactRating(Current):
500 mA
SwitchingVoltage:
30VDC - Max
MustOperateVoltage:
9 VDC