Panasonic Electric Works ARS34A12
ARS34A12
Part No.:
ARS34A12
Datasheet:
ShinYuaARS34A12.pdf
Description:
RELAY RF SPDT 500MA 12V
CoilType:
Non Latching
CoilCurrent:
16.7 mA
CoilVoltage:
12VDC
ContactRating(Current):
500 mA
SwitchingVoltage:
30VDC - Max
MustOperateVoltage:
9 VDC
MustReleaseVoltage:
1.2 VDC