Panasonic Electric Works ARS34Y24
ARS34Y24
Part No.:
ARS34Y24
Datasheet:
ShinYuaARS34Y24.pdf
Description:
RELAY RF SPDT 500MA 24V
CoilType:
Non Latching
CoilCurrent:
8.3 mA
CoilVoltage:
24VDC
ContactRating(Current):
500 mA
SwitchingVoltage:
30VDC - Max
MustOperateVoltage:
18 VDC
MustReleaseVoltage:
2.4 VDC