Comchip Technology ASMAJ300CA-HF
ASMAJ300CA-HF
Part No.:
ASMAJ300CA-HF
Manufacturer:
Comchip Technology
Category:
TVS - Diodes
Package:
DO-214AC, SMA
Datasheet:
ASMAJ300CA-HF.pdf
Description:
TVS DIODE 300VWM 486VC DO214AC
  • Related Categories
Package/Case:
DO-214AC, SMA
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
Automotive, AEC-Q101
ProductStatus:
Obsolete
Type:
Zener
UnidirectionalChannels:
BidirectionalChannels:
1
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
300V
Voltage-Breakdown(Min):
335V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
486V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
800mA
Power-PeakPulse:
400W
PowerLineProtection:
No
Applications:
Automotive
Capacitance@Frequency:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)