Comchip Technology ASMAJ350A-HF
ASMAJ350A-HF
Part No.:
ASMAJ350A-HF
Datasheet:
ASMAJ350A-HF.pdf
Description:
TVS DIODE 350VWM 567VC DO214AC
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
350V
Voltage-Breakdown(Min):
391V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
567V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
700mA
Power-PeakPulse:
400W
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)