Comchip Technology ASMAJ400A-HF
ASMAJ400A-HF
Part No.:
ASMAJ400A-HF
Datasheet:
ASMAJ400A-HF.pdf
Description:
TVS DIODE 400VWM 648VC DO214AC
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
400V
Voltage-Breakdown(Min):
447V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
648V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
600mA
Power-PeakPulse:
400W
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)