Comchip Technology ASMAJ440CA-HF
ASMAJ440CA-HF
Part No.:
ASMAJ440CA-HF
Datasheet:
ASMAJ440CA-HF.pdf
Description:
TVS DIODE 440VWM 713VC DO214AC
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
440V
Voltage-Breakdown(Min):
492V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
713V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
600mA
Power-PeakPulse:
400W
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)