Microchip Technology AT87F55WD-24PI
AT87F55WD-24PI
Part No.:
AT87F55WD-24PI
Package:
40-DIP (0.600", 15.24mm)
Datasheet:
ShinYuaAT87F55WD-24PI.pdf
Description:
IC MCU 8BIT 20KB FLASH 40DIP
  • Related Categories
Package/Case:
40-DIP (0.600", 15.24mm)
Series:
87F
CoreProcessor:
24MHz
NumberofI/O:
WDT
OscillatorType:
20KB (20K x 8)
OperatingTemperature:
OTP Quick FLASH
MountingType:
-40°C ~ 85°C