Microchip Technology AT87LV52-16PI
AT87LV52-16PI
Part No.:
AT87LV52-16PI
Package:
40-DIP (0.600", 15.24mm)
Datasheet:
ShinYuaAT87LV52-16PI.pdf
Description:
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 40DIP
  • Related Categories
Package/Case:
40-DIP (0.600", 15.24mm)
Series:
87LV
CoreProcessor:
16MHz
OscillatorType:
8KB (8K x 8)
OperatingTemperature:
OTP Quick FLASH
MountingType:
-40°C ~ 85°C (TA)