Microchip Technology AT89C1051-24SI
AT89C1051-24SI
Part No.:
AT89C1051-24SI
Package:
20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Datasheet:
ShinYuaAT89C1051-24SI.pdf
Description:
IC MCU 8BIT 1KB FLASH 20SOIC
  • Related Categories
Package/Case:
20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
CoreProcessor:
24MHz
CoreSize:
64 x 8
NumberofI/O:
LED
ProgramMemorySize:
ProgramMemoryType:
Surface Mount
EEPROMSize:
15
OscillatorType:
1KB (1K x 8)
MountingType:
-40°C ~ 85°C (TA)