Rochester Electronics, LLC ATTINY261-20SUR
ATTINY261-20SUR
Part No.:
ATTINY261-20SUR
Package:
20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Datasheet:
ShinYuaATTINY261-20SUR.pdf
Description:
IC MCU 8BIT 2KB FLASH 20SOIC
  • Related Categories
Package/Case:
20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Packaging:
Bulk
CoreProcessor:
20MHz
ProgramMemoryType:
Surface Mount
MountingType:
-40°C ~ 85°C (TA)