Rochester Electronics, LLC ATTINY26-16PC
ATTINY26-16PC
Part No.:
ATTINY26-16PC
Package:
20-DIP (0.300", 7.62mm)
Datasheet:
ShinYuaATTINY26-16PC.pdf
Description:
IC MCU 8BIT 2KB FLASH 20DIP
  • Related Categories
Package/Case:
20-DIP (0.300", 7.62mm)
CoreProcessor:
16MHz
ProgramMemoryType:
Through Hole
MountingType:
0°C ~ 70°C (TA)