Rochester Electronics, LLC ATTINY26-16PI
ATTINY26-16PI
Part No.:
ATTINY26-16PI
Package:
20-DIP (0.300", 7.62mm)
Datasheet:
ShinYuaATTINY26-16PI.pdf
Description:
IC MCU 8BIT 2KB FLASH 20DIP
  • Related Categories
Package/Case:
20-DIP (0.300", 7.62mm)
CoreProcessor:
16MHz
ProgramMemoryType:
Through Hole
MountingType:
-40°C ~ 85°C (TA)